Prezentacje
Powrót

Aktualności


 

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania
im. Leona Koźmińskiego
Wydział Zarządzania

Zarządzanie międzynarodowe
Dr hab. J. Cieślik

             

Wykład  w semestrze letnim, luty - czerwiec 2008. Terminy patrz zakładki na lewej kolumnie.
Dyżury poniedziałek, g. 14.30 - 16.30, p. B-28

Strona główna / Programy dydaktyczne / Zarządzanie międzynarodowe, Dr hab. Jerzy Cieślik / Przedsiębiorcze zarządzanie międzynarodowe - wprowadzenie / Tematy
Przedsiębiorcze zarządzanie międzynarodowe - wprowadzenie
Tematy
 
Założenia i cele wykładu. Cel główny: przedstawienie koncepcji przedsiębiorczego zarządzania międzynarodowego w kontekście aktualnych tendencji w gospodarce światowej. Relacja między zarządzaniem międzynarodowym a przedsiębiorczością - połaczenie dwóch dynamicznych dziedzin. Przedsiębiorcze zarządzanie międzynarodowe - podmioty i transakcje. Przejawy przedsiębiorczości międzynarodowej: klasyczne i korporacyjne. Inspiracja biznesowa w procesie poszukiwania pomysłów na biznes. Jak zostać przedsiębiorcą międzynarodowym. Przedsiębiorczy styl zarządzania i tzw. czujność przedsiębiorcza. Biznes międzynarodowy na tle innych form dynamicznej działalnosci gospodarczej. Dlaczego warto zostać przedsiębiorcą międzynarodowym.  Biznes międzynarodowy jako opcja karieryu zawodowej, w świetle aktualnych tendencji na rynku pracy.

Licencja Creative Commons
O ile nie jest to stwierdzone inaczej wszystkie materiały na tej stronie są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Fundacji Edukacji i Rozwoju Przedsiębiorczości.
X