Sprawozdanie z realizacji Projektu
Powrót

Aktualności
Strona główna / Projekty / Jak uruchomić własny biznes - Program UE 2006 - 2007
Jak uruchomić własny biznes - Program UE 2006 - 2007
 

Szkoła samodzielności

Oficjalny początek istnienia Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie sięga roku 1993, kiedy to uczelnia została wpisana do rejestru niepaństwowych szkół wyższych. Dynamiczny rozwój zaowocował poszerzaniem oferty edukacyjnej kierowanej do coraz liczniejszego grona studentów, jak i rozbudową bazy naukowej. Uczelnia jako jedyna w Europie Środkowo-Wschodniej posiada najbardziej prestiżową europejską akredytację EQUIS (EuropeanQuality Improvement System), nadawaną w wyniku długotrwałej i wszechstronnej oceny przez European Foundation for Management Development w Brukseli. Do najnowszych sukcesów należą wysokie pozycje w rankingach ogłoszonych w tym roku przez „Rzeczpospolitą" i „Perspektywy", „Wprost", „Politykę", „Gazetę Finansową" oraz „Home&Market". Uczelnia od lat prowadzi w rankingu „Rzeczpospolitej" i „Perspektyw" wśród niepaństwowych szkół wyższych, kształcących na poziomie magisterskim. A konkurentów z pierwszej dziesiątki tego rankingu dzieli od Koźmińskiego nadal znaczący dystans.

Placówka gwarantuje nie tylko świetne przygotowanie teoretyczne, ale też prowadzi inicjatywy pomagające studentom przekuć teorię w praktykę. Projekt „Jak uruchomić własny biznes-program szkoleniowo-doradczy dla studentów", pod kierownictwem dr. hab. Jerzego Cieślika, przygotowano z myślą o studentkach i studentach szkół wyższych województwa mazowieckiego. Szczególnie tych, którzy mają silną motywację do uruchomienia własnego, ambitnego przedsięwzięcia biznesowego, bazującego na wiedzy i doświadczeniu zdobytych w trakcie studiów. Do wzięcia udziału w projekcie zgłosiło się aż 163 kandydatów. W wyniku procedury rekrutacyjnej do udziału zakwalifikowało się ostatecznie 120 studentów z 32 uczelni. Od marca do czerwca 2006 r. zostali oni objęci intensywnym szkoleniem z zakresu uruchomienia własnej działalności gospodarczej. Fazę tę pozytywnie zakończyło 61 osób. Przez kolejnych 10 miesięcy, od lipca 2006 r. do kwietnia 2007 r., uczestnicy byli objęci wszechstronną opieką doradczą, jak samodzielnie prowadzić firmę. Dzięki temu powstały m.in. Galeria Lamp "Velt"Jeremiego Nagrabeckiego i Centrum Małego Człowieka.

 

 

     

Licencja Creative Commons
O ile nie jest to stwierdzone inaczej wszystkie materiały na tej stronie są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Fundacji Edukacji i Rozwoju Przedsiębiorczości.
X